Bahçe Mobilyası Koruma Kılıfı

Hoş Geldiniz

Polyester ve Vinil, çoğu kılıfın yapıldığı malzemelerdir. Peki hangisi daha iyi? Neyi sakladığınıza ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak, her ikisi de sizin için işe yarayabilir.

Vinil Koruma Kılıflarının Faydaları

Düşük maliyetli

Vinil, dayanıklı ve neme dayanıklı, düşük maliyetli bir malzemedir. Bu örtüler hafiftir ve saklaması kolaydır, bu da mobilyalarınızı kolayca giyip çıkarmanızı sağlar. Düşük bütçeyle koruma arıyorsanız, bunlar harika.

İç Mekanda İyi Çalışın

Aracınızı veya bahçe mobilyalarınızı içeride saklıyorsanız, bir vinil örtü düşünebilirsiniz. Ancak dış ortam koşulları için polyester bir örtü daha fazla koruma sağlayacaktır. AKAR Koruma Kılıflarının mobilya kılıfları koleksiyonu, tipik Vinil kılıftan daha sağlam olan 1. Sınıf sağlamlaştırılmış Vinil malzemeden yapılmıştır.

Vinil Koruma Kılıflarının Eksiklikleri

Çok Esnek Değil

Vinil güçlü bir malzemedir, ancak mobilyanıza veya arabanıza uyması için çok sert olabilir. Sertliği, Vinil koruma kılıflarının aracınıza veya mobilyalarınıza sorunsuz bir şekilde uymamasına neden olabilir. Çok büyük bir koruma kılıfı, altına kir ve döküntülerin girmesine neden olarak, bir koruma kılıfına sahip olma amacını ortadan kaldırabilir.

Minimum Hava Akışı

Yağmurlu veya nemli bir ortamda yaşıyorsanız, Vinyl koruma kılıfın mükemmel bir çözüm olduğunu düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, Vinil kılıflar Polyesterden yapılanlar kadar nefes almaz. Bu, koruma kılıfının altında su damlacıklarının (çiy gibi) oluşabileceği ve orada hapsolabileceği anlamına gelir. Su uzun süre kaldığında küf, küf ve pasın oluşmasına ve arabanızın veya bahçe mobilyalarınızın yüzeyini aşındırmasına neden olabilir.

Polyester Örtülerin Faydaları

Dayanıklı ve Çizilmeye Dayanıklı

Bazı malzemeler dayanıklıdır ancak pürüzlüdür ve hassas boya işlerini çizebilir. Polyester güçlü, çizilmeye karşı dayanıklı bir kumaştır. Arabanızı ve mobilyalarınızı çizmeden ağaç dalları ve diğer döküntülerden korur.

Daha Güçlü Hale Getirmek İçin Kaplama Uygulandı

Polyester, kumaşın özelliklerini geliştirmek için çeşitli maddelerle işlenebilir. UV’ye dayanıklı, solmaya karşı dayanıklı, suya dayanıklı ve küf ve küflenmeye karşı dayanıklı olabilir.

Hafif Malzeme

Hafif bir malzeme olarak Polyester’in paketlenmesi, katlanması ve bagajınızda veya garajınızda saklanması kolaydır. Çok hafif olduğu için arabanıza ve mobilyalarınıza takması da kolaydır.

Suya Dayanıklı ve Nefes Alabilir

Polyester Vinilden daha hızlı kurur, bu da suyun arabanızda ve mobilyalarınızda daha kısa süre kaldığı anlamına gelir. Nefes alabilir olması, suyun Polyester’den hızla buharlaşmasını sağlayarak küf ve pas oluşumunu önler.

Fit olmak

Polyester örtüler, mobilyalarınıza veya aracınıza tam oturur. Bu, hasara neden olabilecek toz ve diğer kalıntıları dışarıda tutar.

Polyester Örtülerin Eksiklikleri

Daha pahalı

Polyester örtüler, hemen hemen her iklim ve durumda Vinil örtülerden daha iyi performans gösterir. Bunu göz önünde bulundurarak, Vinil kılıflardan daha pahalı olma eğilimindedirler. Ekstra parayı daha kaliteli bir Polyester örtü için harcamaktan çekiniyorsanız, dış mekan mobilyalarınızın veya araçlarınızın ne kadara mal olduğunu düşünün. Pahalı dış mekan ekipmanları birinci sınıf örtülerle kaplanmalıdır ve Polyester bu işi kesinlikle halledecektir.

Polyester Kılıf yerine Vinil Kılıf Ne Zaman Kullanılır?

Arabanızı veya mobilyalarınızı içeride saklıyorsanız Vinil, mobilyalarınızı koruyan daha ucuz bir çözüm olabilir.

Dış mekanda saklama için Polyester araç veya mobilya kılıfları kullanın çünkü bunlar Vinyl’den daha nefes alabilir ve daha sağlamdır. Nem kapağın altında sıkışarak hasara neden olmaz. Bu sağlam malzeme aynı zamanda arabanızı çizilmelere karşı da koruyacaktır.

AKAR Koruma Kılıflarını arayarak uzmanlarımız tarafından Polyester mobilya kılıflarımız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.