Bahçe Mobilyası Koruma Kılıfı

Hoş Geldiniz

Kış zamanı! Kış hazırlığı ile soğuktan kaynaklanan hasarı en aza indirin. Musluklardan veranda mobilyalarına kadar kış hazırlığı kolaydır ve patlayan borular, kırılan klima üniteleri ve paslanan arabalar gibi tehlikelerden kaçınarak zamandan ve paradan tasarruf sağlayın!

Bahçe Muslukları Nasıl Kışa Hazırlanır?

Borularınızda donan su, evinizde maliyetli hasarlara neden olabilir. Dış mekân muslukları, özellikle donarken genleşen suyun gerilim oluşturmasıyla patlamaya karşı hassastır.

Hortumlar ve ayırıcılar dahil olmak üzere tüm bağlantı parçalarını tıkaçtan çıkarın. Bunları bağlı bırakırsanız, suyu hapsedebilirler ve hareket etmeyen su kolayca donar. Sıcaklık düşmeden önce hortumları ayırın. Sıfırın altında bir derecede geçen bir gece bile boruları patlatabilir.

Muslukları sızıntı açısından inceleyin. Yavaş bir damla veya akış boruda donabilir ve hasara neden olabilir. Bir sızıntı bulursanız, dondurucu hava gelmeden önce musluğu onarın veya değiştirin.

Kapatma vanasını bulun ve her musluk için suyu kapatın. Ana vanalar genellikle bodrumunuzda veya evinizin içinde bir yerde bulunur. Eğer açıktaysa onları da korumaya almanız gerekir. Onları yalıtım malzemeleriyle sararak zarar görmelerini engelleyebilirsiniz.

Suyu musluktan boşaltın. Suyu kapattıktan sonra kalan suyu boşaltmak için musluğu açın. Kışın geri kalanında musluğu açık bırakın.

Musluklarınızı koruyun. Yalıtımlı musluk kapakları, musluğunuza ek koruma sağlar. Musluk kılıflarımız, aşırı hava koşullarına dayanacak kalın yalıtım ve güvenli bir şekilde oturması için bir kordon sağlar.

Araçlar Nasıl Kışa Hazırlanır?

Kar, yağmur ve kışın yolların tuzlanması aracınızın boyasını bozabilir ve paslanmasına neden olabilir. Dış mekan araç örtüleri, arabaları hava şartlarından, bitki özlerinden, yapraklardan, kirden, tozdan ve hayvan pisliklerinden korur. Aracınızı çoğu zaman dışarıda park ediyorsanız, ağır hizmet tipi bir örtü, zorlu kış koşullarına karşı ekstra koruma sağlayacaktır. En yüksek puan alan araç kılıflarımız, aracınızın donma sıcaklıklarına karşı ihtiyaç duyduğu korumayı sağlar.

Bahçe Mobilyaları Kışa Nasıl Hazırlanır?

İster ılıman ister sert bir kış ikliminde yaşıyor olun, koruyucu mobilya örtüleri mobilyalarınızın ömrünü uzatır ve yeni gibi görünmesini sağlar. Ilıman bir iklimde, kışın dış mekan mobilyalarınızı örtmeniz yeterli olabilir. Ancak kışın şiddetli yağmur veya kar yağarsa, biraz daha fazla çalışmanız gerekecek. Soğuk sıcaklıklar, soğudukça ve ısındıkça mobilyalarınızın derzlerinin genişleyip büzülmesine neden olur. Kar ve yağmur, dış mekan mobilyalarınızın paslanmasına ve solmasına neden olur. Dış mekan mobilyalarınızı soğuk havalardan korumak için bu adımları izleyin.

Veranda mobilyalarınızı temizleyin. Bahçe mobilyalarınızı iyi bir şekilde temizlemeniz, onu kış boyunca en iyi durumda tutacak ve ilkbaharda çıkardığınızda daha sağlıklı halde olacaklardır. Dış mekan mobilyalarınızı, yapıldığı malzemenin türüne bağlı olarak nasıl temizleyeceğinizi öğrenin.

Açık hava mobilyalarınızı içeri getirin. Alanınız varsa ve kışlarınız sert geçiyorsa, veranda mobilyalarınızı bir kulübede, garajda veya bodrumunuzda saklamak isteyebilirsiniz.

Mobilya kılıflarınızın temiz olduğundan emin olun. Temiz mobilyaların üzerine kirli bir örtü koymanın pek bir anlamı yok. Kılıflarınızı yumuşak bir sabun ve ılık su solüsyonuyla temizleyin. Gerekirse koruma kılıfını fırçalamak için yumuşak kıllı bir fırça kullanın.

Mobilyalarınızı örtün. Mobilya koruma kılıfları, veranda mobilyalarınızın tozlanmasını, kirlenmesini ve ıslanmasını önler. Mobilyalarınızı dışarıda tutarsanız, örtüler yağmur ve karın mobilyalarınıza zarar vermesini önler ve mobilyaların küflenmesini veya paslanmasını önler.

Kış boyunca mobilyalarınızı ve örtülerinizi kontrol edin. Mobilya koruma kılıfı ile mobilyalarınız kış boyunca güvenli ve temiz tutulmalıdır. Ancak, her şeyin hala güvende olduğundan emin olmak için ayda bir kez kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. Kontrol ederken, örtülerinizi hızlı bir şekilde silkeleyerek tozlardan arındırabilirsiniz, böylece bahar için mobilyalarınızı çıkardığınızda tertemiz bir şekilde kullanabilirsiniz.