Bahçe Mobilyası Koruma Kılıfı

Hoş Geldiniz

Dış mekan mobilyası kılıfları, bahçe mobilyalarınızı kavurucu güneşten ve şiddetli yağmurlardan koruyarak ömrünü uzatır. Bu, yeni mobilyalara yatırım yapmak zorunda kalmadan daha fazla barbekünün ve havuz kenarında uzanmanın keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Koruma kılıflarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için birkaç ipucu ve püf noktası bir araya getirdik.

Rüzgarlı Bir Günde Örtülerin Uçmasını veya Balonlaşmasını Nasıl Önlersiniz?

Mobilya kılıfınız mükemmel bir şekilde uysa bile, şiddetli rüzgarlarda uçabilir ve mobilyalarınızı dış etkenlere karşı savunmasız bırakabilir.

Kılıf kelepçeleri, bu sorun için ekonomik ve kolay bir çözümdür. Koruma kılıflarını sabitler, mobilyaları zorlu koşullarda kapalı tutar. Zor bir durumda, kılıfınızı sabitlemek için ağırlık kullanmayı deneyebilirsiniz.

Yüksek kaliteli mobilya koruma kılıfları tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olacaktır, ancak güvenlik klipslerinin kullanılması bazı ortamların talep ettiği ekstra bir koruma katmanı sağlayacaktır.

Dış Mekan Mobilya Örtünüzde Kapak Kelepçeleri Nasıl Kullanılır

Özellikle rüzgar veya yağmur bekleniyorsa, örtüyü mobilyanın üzerine yerleştirdikten sonra kelepçeleri takın. kılıf kelepçe sistemi, mobilya koruma kılıflarını güvenli tutmak için Bungee (elastik) kordonların ve kelepçelerin bir kombinasyonunu kullanır.

Mobilya kılıfınızı sabitlemek için şu talimatları izleyin:

Koruma örtüsünü mobilya parçasının üzerine yerleştirin ve toka kayışlarını veya kordonları sabitleyin.

Orta kola basarak ve çapraz çubuğu kanca ek parçasına doğru kaydırarak kelepçenin kilidini açın.

Kelepçeleri kılıf tabanının karşı taraflarına sabitleyin. Kelepçenin dişlerini kılıfın kenar kısmına yerleştirin. Kelepçe yerine oturana kadar çapraz çubuğu dişlere doğru kaydırın.

Ön tekerleğin veya mobilyanın ayağının arkasına elastik bir kordon yerleştirin. Kancayı sol ön ve sağ ön kıskaçların arasına takın.

İkinci esnek kordonu arka tekerleğin veya mobilya ayağının arkasına yerleştirin. Kancayı sol-arka ve sağ-arka kıskaçların içinden geçirin.

Havuz/Birikinti Suyu Nasıl Engellenir?

Suyun toplanmasını önlemenin en iyi çözümü, örtülerinizin en iyi performansı göstermesini sağlamak için yüksek kaliteli bir hava yastığıdır. Kapaklar sarktığında, suyun birikebileceği ve sızmaya başlayacağı cepler oluşturarak yatırımınızı riske atar. Hava yastıkları, örtünüzün alt noktalarını doldurur ve koruma örtülerinizi istendiği gibi çalışabilmesi için suyun akmasını sağlar. Kısaca koruma kılıfını taktığınızda suyun akabileceği bir eğim oluşturmak için çıkıntı yapacak bir parça kullanmalısınız.

Büyük Koruma Kılıfları Nasıl Takılır ve Çıkarılır

Neyse ki mobilya kılıfları esnektir, bu da onları takmayı ve çıkarmayı nispeten kolaylaştırır. Birkaç arkadaş veya aile üyesiyle çalışmak, büyük koruma kılıflarının üstesinden gelmeyi olabildiğince kolaylaştıracaktır.

Dış Mekan Koruma Kılıfı Temizleme İpuçları

Temiz mobilya kılıfları, açık hava mobilyalarınızın temiz ve düzenli kalmasına yardımcı olur. Bahçe mobilyası örtünüzü asla makinede yıkamayın veya sert kimyasallar kullanmayın. Bu kılıfları yumuşak bir sabun ve bahçe hortumuyla elde yıkayın. Yumuşak kıllı bir fırça kullanın ve gerektiği gibi fırçalayın. Örtünüzü mobilyaların üzerine yerleştirmeden veya saklamadan önce tamamen kurumasını bekleyin.